تلفن تماس: ۰۹۱۰۱۶۸۱۱۳۸ - ۰۲۱۸۸۴۵۸۶۱۹

شنبه تا چهارشنبه از ۹ صبح تا ۱۷ و پنجشنبه تا ۱۲:۳۰

کانکس با برق خورشیدی

کانکس با پنل خورشیدی

یکی از بهترین روش های اسکان موقت در یک محل استفاده از کانکس ها می باشد که به دلیل خاصیت پیش ساخته بودن آن و نیز قابلیت حمل آسان به طور وسیع مورد استفاده قرار می گیرند . اما با توجه به این که هر کانکس نیازمند امکاناتی همچون آب و برق می باشد و به طور معمول کانکس ها در مکان هایی قرار می گیرند که دسترسی به آب و برق کمی دشوار است ، از کانکس با برق خورشیدی استفاده می شود .

بر روی سقف کانکس ها به طور معمول فضای بدون استفاده زیادی وجود دارد که می توان با نصب پنل های خورشیدی ، سیستم برق رسانی درون کانکس را در تمامی ساعات حتی در شب نیز تامین نمود . سیستم برق رسانی این کانکس ها شامل باتری هایی می باشند که در طول روز توسط پنل های خورشیدی شارژ می گردند و در ساعاتی که نور خورشید موجود نمی باشد ، باتری ها انرژی ذخیره شده را به سیستم برق کانکس تزریق می نمایند . گفتنی است برق تولید شده توسط سیستم برق خورشیدی ، مانند برق شهر بوده و توسط آن می توان تمامی برق تمامی وسایل الکتریکی مانند تلوزیون ، کولر ، کامپیوتر یخچال و … را تامین نمود .

همچنین به این نکته نیز باید توجه نمود که در انتخاب نوع کانکس محدودتی وجود ندارد و می توان پنل های خورشیدی را بر روی سقف هر نوع کانکسی نصب نمود . برای مثال ممکن است کانکس از نوع نگهبانی باشد و سیستم برق خورشیدی ، روشنایی آن را تامین نماید و یا کانکس از نوع ویلایی باشد و سیستم برق خورشیدی ، به صورت مکمل و یا کامل برق مصرفی آن را تولید نماید . پس فقط کافی است نوع کانکس با توجه به کاربرد و فضای اسکان کانکس مشخص گردد تا بتوان سیستم برق خورشیدی را با توجه به میزان برق مصرفی بر روی آن پیاده نمود .

تجهیزات کانکس با برق خورشیدی

کانکس با برق خورشیدی از تعدادی پنل خورشیدی به همراه تجهیزات ذخیره سازی و تبدیل انرژی تشکیل شده است . عملکرد سیستم برق خورشیدی نصب شده بر کانکس همانند سایر سیستم های برق خورشیدی بوده که برای اطلاع بیشتر از آن می توانید به لینک پکیج برق خورشیدی از همین سایت مراجعه نمایید . همانند هر سیستم برق خورشیدی پنل خورشیدی از اجزای اصلی می باشد و باتری هایی نیز در نظر گرفته شده اند تا توسط پنل و به وسیله قطعه کنترل شارژ ، شارژ می گردند . انرژی ذخیره شده در باتری ها قابل استفاده در برق رسانی نبوده و نیاز است تا سطح ولتاژ و نوع ولتاژ آن به برق شهر تبدیل گردند که این کار توسط قطعه ای به نام اینورتر صورت می گیرد .

اینورتر استفاده شده در کانکس با برق خورشیدی به اینورتر برق خورشیدی یا اینورتر خورشیدی مشهور است ، که سطح ولتاژ باتری را که عموما 12 یا 24 ولت است ، به برق شهر که معادل 220 ولت است تبدیل نماید . برای آشنایی بیشتر با اینورتر های خورشیدی می توانید به لینک اینورتر برق خورشیدی مراجعه نمایید .

کانکس با پنل خورشیدی مکمل

یکی دیگر از کاربرد های کانکس با پنل خورشیدی ، استفاده از برق مکمل است به این صورت که بر روی کانکس امکانات برق رسانی دیگری مانند موتور برق و سیستم برق شهر وجود دارد اما ممکن است نیاز به برق مکمل در ساعات قطع برق یا صرفه جویی در مصرف انرژی باشد که در این صورت از سیستم برق خورشیدی کانکس استفاده می شود . چنین سیستمی در کاربرد های حساس مانند کانکس های مخابراتی و کانکس های شبکه نیز مورد استفاده قرار می گیرد تا به عنوان برق اضطراری در کنار سیستم برق اصلی مورد استفاده قرار گیرد .

کانکس مخابراتی ، کانکس شبکه ، کانکس دیتاسنتر

یکی از مهم ترین کاربرد های کانکس استفاده به عنوان مراکز مخابراتی سیار ، دیتاسنتر های سیار و نقاط دسترسی برون شهری می باشد که فضای داخل آن از تجهیزات الکترونیکی ، کامپیوتر و مخابراتی تشکیل شده است و مهم ترین نیاز این تجهیزات یک سیستم برق رسانی کامل و بدون نقص می باشد . این سیستم می تواند از ترکیب موتور برق و سیستم برق خورشیدی تشکیل شده باشد ، که موتور برق به عنوان برق اصلی و سیستم برق خورشیدی به عنوان برق مکمل ، سیستم برق آن را تامین می نمایند .

گفتنی است در چنین سیستم هایی از واحد UPS نیز استفاده می شود تا در صورت قطع شدن برق موتور برق یا پنل خورشیدی ، به صورت و بدون وقفه ، منبع تولید انرژی الکتریکی را تغییر دهد . استابلایز نیز از دیگر قطعات پر کاربرد در این سیستم ها می باشد تا برق تولید شده از سوی موتور برق را به تمیز ترین شکل ممکن تحویل سیستم های کامپیوتری دهد تا مبادا نوسانات موجود در برق خروجی ، آسیبی به تجهیزات حساس الکترونیکی بزند .

برای مشاوره و تهیه کانکس با برق خورشیدی و همچنین کانکس های مجهیز به موتور برق و برق مکمل با تلفن های شرکت تماس حاصل فرمایید تا مشاورین در کمترین زمان پاسخگوی نیاز های شما عزیزان باشند .

 

4 نظر برای این نوشته ثبت شده است

 • آیا امکان دزدی کانکس های کوچک هست ؟ اینکه قطعات رو باز کنن !

  1. درود بر شما بله، تجهیزات خورشیدی در هر نقطه ای که نصب گردد امکان سرقت نیز دارد. بنابر این توصیه می شود در محیط امن از تجهیزات برق خورشیدی استفاده نمایید

 • استفاده از سلول های خورشیدی در صنعت کانکس بسیار بصرفه و رو به گسترش است. ممنون از مطلب مفید و جامعتون

  1. خواهش میکنم بله تامین برق کانکس به دو صورت موتور برق و پکیج برق خورشیدی صورت می گیرد که بدون شک پکیج برق خورشیدی از کیفیت و کار امدی بالاتر برخوردار است .

 • لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید

  کانکس با آبگرمکن خورشیدی
  پست بعدی

  کانکس با آبگرمکن خورشیدی

  مشخصات اینورتر برق خورشیدی
  پست قبلی

  آشنایی با مشخصات اینورتر برق خورشیدی

  To Top