تلفن تماس: ۰۹۱۰۱۶۸۱۱۳۸ - ۰۲۱۸۸۴۵۸۶۱۹

شنبه تا چهارشنبه از ۹ صبح تا ۱۷ و پنجشنبه تا ۱۲:۳۰

استراکچر یا سازه پنل خورشیدی یکی از الزامات هر نیروگاه برق خورشیدی است که پنل خورشیدی را به ثابت در یک جهت و زاویه مشخص نسبت به خورشید و سطح زمین نگه می دارد. سازه پنل خورشیدی به طور معمول از جنس فولاد با پوشش گالوانیزه گرم است تا در مقابل هر شرایط آب و هوایی دوام مناسبی داشته باشد. از آلمینیوم نیز در ساخت سازه خورشیدی استفاده می شود.

شرکت سولارنیرو یکی از اولین تولید کنندگان استراکچر و سازه پنل خورشیدی در ایران است که سازه های این شرکت همه از نوع ورق فولادی سرد نورد شده از نوع CFS و با پوشش گالوانیزه گرم عمقی است. سولارنیرو در 10 سال گذشته بیش از 3 مگاوات سازه تولید و در اختیار نیروگاه های خورشیدی قرارداده است که بیشتر این نیروگاه ها در بازه 5 تا 100 کیلووات بوده اند. تولیدات این شرکت تمام استاندارد های لازم را پاس می کند و در مقابل باد 120 کیلومتر در ساعت مقاوم است.

یکی دیگر از مزیت های سولارنیرو سازه پنل خورشید، تولید و تحویل فوری سازه به مشتریان است و به طور معمول حجم قابل توجهی سازه آماده در انبار دارد که مناسب افرادی است که قصد احداث نیروگاه خورشیدی به سریع ترین روش ممکن را دارند. تمامی پیمانکارهای نیروگاه خورشیدی می توانند به صورت حضوری از پروفیل ها بازدید و کیفیت پروفیل ها را از نزدیک برسی نمایند. در ادامه تصاویر، کاتالوگ، نقشه و راهنمای نصب تمامی سازه های این شرکت قرار داده شده است.

پمپ آب خورشیدی

یک نیروگاه خورشیدی برای پمپ آب کشاورزی

نیروگاه خورشیدی ۲۰ کیلووات

نیروگاه خورشیدی 20 کیلووات

کاتالوگ سازه ها


این فایل شامل اطلاعات عمومی در مورد سازه های تولید شده توسط شرکت سولارنیرو است

دانلود

نمونه دفترچه محاسبات


گزیده ای از محاسبات سازه های فولادی ما در این دفترچه سازه درج شده است

دانلود

نمونه راهنمای نصب


راهنمای نصب کمک می کند تا پروفیل ها به درستی دسته بندی و مونتاژ شوند

دانلود
تولید سازه پنل خورشیدی

سازه پنل خورشیدی از نوع CFS

سازه خورشیدی CFS به سازه هایی گفته می شود که ورق های فولادی نوار بری شده به منظور تولید پروفیل های سازه به صورت سرد وارد دستگاه رول فرمینگ می شوند و پروفیل های C و U و گاهی اوقات G تولید می شود. تمامی پروفیل ها دارای پانچ و سوراخ هایی مشخص برای انصال با استفاده از پیچ و مهره است که از قبل به دستگاه داده شده است.

پروفیل های تولید شده توسط این روش بعد از رول فرمینگ به منظور حفاظت در مقابل زنگ زدگی و خوردگی به روش گالوانیزه گرم عمقی یا همان HDG و مطابق استاندارد ASTM123 وارد حوزچه های گالوانیزه می شوند و به طور مثال برای پروفیل با ضخامت 2 میلی متر بین 65 تا 75 میکرون پوشش گالوانیزه روی سطح پروفیل قرار می گیرد.

پس از این مرحله تمامی قطعات سازه آماده بوده و به وسیله پیچ و مهره با گرید مناسب به یکدیگر مونتاژ می شوند. در تصاویر می توانید فرایند تولید سازه را مشاهده نمایید.

تولید سازه نیروگاه خورشیدی
سازه پنل خورشیدی فولادی
سازه پنل خورشیدی گالوانیزه

تیپ های سازه و روش اجرای آن

سازه های تولید شده توسط شرکت سولارنیرو به صورت تیپ های تک ردیفه و دو ردیفه تولید می شوند که در حالت تک ردیفه سازه های 2 و 3 پنل و در حالت دو ردیفه سازه های 6 پنل، 8 پنل، 10 پنل و 16 پنل به صورت آماده و قابل تحویل است و برای سایر تیپ ها بنا به خواست مشتری و حجم سفارش بالا، سازه تولید خواهد شد.

تیپ های پیش فرض سازه تولید شده توسط سولارنیرو به صورت بتن درجا اجرا می شوند که تصاویر زیر نمایانگر حالت اجرای این مدل از سازه است. در این روش به نسبت استفاده از بلوک سیمانی وزن هر پایه بیشتر و سازه مستحکم تر است.

استراکچر نیروگاه خورشیدی
فوندانسیون سازه پنل خورشیدی

سوالات متداول در مورد استراکچر پنل خورشیدی

تمامی سازه ها بر اساس مبحث 6 مقررات ملی ساختمان طراحی بارگذاری شده اند. همچنین متد گالوانیزه گرم سازه ها متناسب با استاندارد ASTM123 آمریکا است که استاندارد معتبری بوده و در ایران نیز مورد تایید است. گفتنی است بیش از 3 مگاوات سازه برای نیروگاه های خورشیدی کوچک توسط این شرکت تولید شده است که این مورد گواهی معتبری بر تایید سازه ها توسط اداره برق است.

به دلیل پوشش گالوانیزه گرم عمقی پروفیل ها مطابق استاندارد، امکان استفاده از سازه ها در تمامی نقاط کشور به خصوص نقاط مرطوب و با خاک نمکی وجود دارد. تمامی سازه ها توانایی پاس کردن تست اسپری نمک را دارند.

در صورتی که از سازه های تیپ ما استفاده کنید امکان تحویل فوری سازه ها وجود دارد. اما در صورت درخواست سازه سفارشی، ممکن است فرایند تولید بین 40 تا 60 روز زمان ببرد.

البته که سولارنیرو محصولاتی برای سطح شیروانی هم در نظر گرفته و شما می توانید پنل ها را به صورت صاف و یا با اصلاح زاویه بر روی سطح شیروانی نصب نمایید.
تماس با ما

اطلاعات تماس با سولارنیرو

برای تماس با کارشناسان مجموعه سولارنیرو می توانید از طریق خطوط ارتباطی زیر اقدام نمایید. کارشناسان ما برای روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر و برای روزهای پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۲ بعد از ظهر پاسخگوی سوالات شما هستند. روزهای جمعه و روزهای تعطیل رسمی امکان پاسخگویی وجود ندارد.

آدرس دفتر

تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از مطهری
خیابان اندیشه نهم، پلاک ۱۳، واحد ۲۹

پست الکترونیکی
To Top