تلفن تماس: ۰۹۱۰۱۶۸۱۱۳۸ - ۰۲۱۸۸۴۵۸۶۱۹

شنبه تا چهارشنبه از ۹ صبح تا ۱۷ و پنجشنبه تا ۱۲:۳۰

بحران انرژی یکی از بزرگ ترین چالش های پیش روی بشر در 20 سال آینده است به طوری که موسسات تحقیقاتی در کشور های مختلف در تلاش اند تا با تحقیقات بر روی انرژی های نو و پاک، جایگزینی مناسب برای روش های تولید انرژی قدیمی پیدا کنند. در حال حاضر انرژی خورشیدی به عنوان یک گزینه مناسب در کشور های صنعتی و توسعه یافته انتخاب شده و روز به روز میزان استفاده از آن افزایش پیدا کرده است. به طور کلی می توان به کمک انواع مبدل ها انرژی خورشیدی را به سایر انرژی ها تبدیل نمود که در این میان نیروگاه خورشیدی برای تبدیل انرژی خورشیدی به انرژی الکتریکی و نیروگاه حرارتی خورشیدی برای تبدیل انرژی خورشیدی به انرژی گرمایی بیشتر از سایر مورد استفاده قرار می گیرند.

نیروگاه برق خورشیدی در ابعاد کوچک تا بزرگ از پنل های خورشیدی و سازه هایی برای نگهداری پنل های خورشیدی ( استراکچر خورشیدی ) تشکیل شده است که برق تولید شده توسط پنل های خورشیدی در طول روز، توسط مبدلی به نام اینورتر متصل به شبکه، به برق شهر تک فاز یا سه فاز تبدیل می شود و در نیروگاه کوچک به طور مستقیم به شبکه و در نیروگاه بزرگ به کمک ترانس برق به شبکه فشار قوی تزریق می شود.

هر واحد مسکونی و یا صنعتی می تواند با سرمایه گذاری و احداث یک نیروگاه خورشیدی، برق تولید شده را به شبکه برق شهر تزریق و معادل آن از دولت پول دریافت کند. نوع قرارداد های اداره برق به مدت 20 سال خرید تضمینی برق است و مشترک در طول 3 الی 4 سال می تواند انتظار بازگشت سرمایه را داشته باشد.

 

To Top