تلفن تماس: ۰۹۱۰۱۶۸۱۱۳۸ - ۰۲۱۸۸۴۵۸۶۱۹

شنبه تا چهارشنبه از ۹ صبح تا ۱۷ و پنجشنبه تا ۱۲:۳۰

پایه پنل خورشیدی

پایه پنل خورشیدی

پایه پنل خورشیدی یا استراکچر پنل خورشیدی به یک پایه فلزی معمولا از جنس آلمینیوم گفته می شود که صفحات خورشیدی بر روی آن نصب می گردند . در سیستم های برق خورشیدی برای دریافت حداکثر انرژی نور خورشیدی و افزایش راندمان سیستم ، پنل ها با زاویه ای بین 35 تا 45 درجه به سمت جنوب قرار داده می شوند . برای تنظیم این جهت و جلوگیری از تغییر آن ، پنل خورشیدی به پایه هایی مخصوص که بو طور معمول از جنس آلمینیوم ساخته می شوند ، بسته می شوند .

 1. این پایه علاوه بر قرار دادن پنل در جهتی مناسب ، از پنل ها در مقابل باد و طوفان و سایر نیرو های خارجی محافظت کرده و آن ها را محکم سر جای خود نگه می دارد . پایه پنل خورشیدی را از لحاظ شکل ، ظاهر و نوع اتصال پنل به آن می توان به دسته های زیر تقسیم نمود که از هر کدام در کاربرد متفاوتی استفاده می شود :
 • – پایه های ثابت و تخت
 • – پایه های ثابت شیب دار
 • – پایه هایی با قابلیت تنظیم شیب و ارتفاع
 • – پایه هایی با قابلیت تنظیم زاویه
 • – پایه های متحرک و هوشمند

پایه های ثابت همانطور که از نامشان نیز پیداست ، ثابت بوده و نمی توان ابعاد ، ارتفاع ، شیب و زاویه آن را تنظیم نمود . این پایه ها خود به دو دسته تخت و شیب دار تقسیم می شوند که از نوع تخت بر روی مکان های شیب دار مانند شیروانی و از نوع شیب دار در مکان هایی تخت مانند پشت بام و یا سقف خانه استفاده می شود . پایه های تنظیم شونده نیز داری قابلیت تنظیم ارتفاع ، شیب و زاویه می باشند که در نوع اول شیب و ارتفاع پایه بسته به ابعاد پنل و موقیت نصب تنظیم می شود و نوع دوم که در آن فقط زاویه قابل تنظیم است ، پنل دارای دو درجه آزادی است و می توان سطح پنل را نسبت به محور x و y تنظیم نمود . لازم به ذکر است که پایه هایی با قابلیت تنظیم زاویه ، مانند پایه های تخت می باشند با این تفاوت که یک لولا در قسمت زیرین قرار گرفته و می تواند زاویه را تنظیم نماید .

پایه پنل خورشیدی متحرک ( هوشمند )

پایه متحرک نسل جدیدی از پایه پنل خورشیدی است که می تواند به صورت خودکار و هوشمند ، شیب و جهت یک صفحه خورشیدی را تنظیم نماید . ساختار این پایه ها مانند پایه هایی با قابلیت تنظیم بوده که عملیات تنظیم توسط موتور های الکتریکی و برد کنترل صورت می گیرد . همچنین سنسور هایی در اطراف آن نصب شده است که با سنجش شدت نور خورشید در هر جهت ، جهت و شیب پنل خورشیدی نسبت به زمین را تایین می نماید . مقادیر اندازه گیری شده توسط سنسور های مورد نظر به واحد کنترل ارسال می شود و واحد کنترل بر اساس مقادیر دریافت شده موتور ها در جهت کنترل زاویه و جهت پنل ها روشن و خاموش می نماید .

ویژگی مهم این مدل پایه ها ، افزایش راندمان سیستم برق خورشیدی است که با تنظیم جهت پنل و قرار دادن آن در موقعیتی که بیشترین نور خورشید جذب پنل می شود ، انرژی تولیدی به حداکثر برسد .

برای آشنایی بیشتر با پنل های خورشیدی و سیستم برق خورشیدی می توانید به لینک مقاله آشنایی با صفحات خورشیدی مراجعه نمایید .

 

2 نظر برای این نوشته ثبت شده است

 • پایه هم موجود دارید

  1. با احترام خیر . پایه با توجه به نیاز و پروژه شما به صورت آلمینیومی طراحی می شود . در صورت نیاز می توانید با تلفن های شرکت در تماس باشید

 • لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید

  پست بعدی

  محاسبه پنل خورشیدی - قسمت اول

  تابلو تبلیغات خورشیدی
  پست قبلی

  تابلو تبلیغاتی خورشیدی

  To Top