تلفن تماس: ۰۹۱۰۱۶۸۱۱۳۸ - ۰۲۱۸۸۴۵۸۶۱۹

شنبه تا چهارشنبه از ۹ صبح تا ۱۷ و پنجشنبه تا ۱۲:۳۰

آشنایی با پنل خورشیدی سری AURORA از برند AE SOLAR

آشنایی با پنل خورشیدی AESOLAR سری AURORA

برند AE SOLAR یکی از تولید کننده های مطرح کلاس جهانی پنل خورشیدی در گروه TIER1 است که محصولات جدیدی تحت عنوان AURORA توسعه و در دسته بندی های زیر به بازار عرضه نموده است.

  • پنل خورشیدی مونوکریستال معمولی
  • پنل خورشیدی دو طرفه دبل گلس ( دوطرف شیشه )
  • پنل خورشیدی دو طرفه با صفحه پشتی شیشه ای

پنل خورشیدی سری AURORA به منظور افزایش راندمان و طول عمر بالا طراحی و توسعه داده شده است و همگی از سلول خورشیدی مونوکریستال بهره می برند.. سری مونو معمولی همانند سایر پنل های موجود در بازار فقط از یک طرف نور را جذب و تبدیل به انرژی الکتریکی می کند اما در سری دو طرفه، پنل خورشیدی از دو طرف نور را جذب و تبدیل به انرژی الکتریکی می کند. سری سوم نیز دارای مزیت وزن کمتر و قیمت مناسب تر هستند.

در ادامه قصد داریم به معرفی ویژگی های پنل خورشیدی سری AURORA بپردازیم پس با مجله خبری و آموزشی سولارنیرو همراه باشید.

 

سلول خورشیدی با عملکرد خروجی بالا

پنل خورشیدی سری AURORA در رنج وسیع 335 وات تا 665 وات تولید و روانه بازار می شود. راندمان این خانواده از پنل خورشیدی در بازه 19.88 تا 21.4 درصد قرار می گیرد که در نوع خود راندمان خوبی به حساب می آید. تمامی سلول ها از تکنولوژی هاف سل بهره می برند که این کار سبب شده است که افت توان و تلرانس به شدت کاهش پیدا کند. سلول خورشیدی در سری AURORA به طور معمول در سایز های 166، 182 و 210 میلی متر تولید و این تنوع باعث شده است، ابعاد پنل خورشیدی توسط خریدار سفارشی سازی شود. تمامی سلول ها دارای ۱۵ سال گارانتی محصول و ۳۰ سال گارانتی عملکرد است.

 

عملکرد مناسب در شرایط آب و هوایی سخت

نتایج تست STC پنل خورشیدی مربوط به شرایط آب و هوایی معمولی است. اما در بازارهای نوظهور با شرایط آب و هوایی نسبتا بد مانند نواحی کویری با آب و هوای دو قطبی و اختلاف دمای بالا بین شب و روز و بار های مکانیکی مانند بار برف و بار باد، عملکرد پنل های خورشیدی با مشکلاتی رو به رو می شود و در نتیجه توان خروجی و طول عمر پنل خورشیدی کاهش می یابد. استفاده از مواد اولیه با کیفیت و تمرکز بر تولید پنل خورشیدی با کیفیت، سری AURORA را تبدیل به یک محصول با ماندگاری بالا و عملکرد قابل قبول در تمامی شرایط آب و هوایی تبدیل کرده است.

 

کاهش القای نوری یا PID کمتر

در سال های گذشته صنعت برق خورشیدی شاهد رشد سریع استفاده از سلول خورشیدی با مواد gallium-doped silicon بوده و استفاده از این نوع ویفر باعث کاهش چشمگیر PID در پنل خورشیدی شده است.

 

گارانتی پنل خورشیدی

به طور معمول هر پنل خورشیدی دارای دو نوع گارانتی است. یک گارانتی محصول و دوم گارانتی عملکرد که به طور معمول از گارانتی محصول بیشتر است و تضمین عملکرد محصول با توانی بیشتر ۸۰ تا ۹۰ درصد توان درج شده در کاتالوگ در بازه زمانی مشخص است. گارانتی محصول نیز شامل کیفیت قطعات و مواد و عملکرد کلی محصول در بازه زمانی مشخص است. به طور معمول گارانتی محصول و عملکرد بیشتر شرکت های تولید کننده به ترتیب ۱۲ و ۲۵ سال است. پنل خورشیدی سری AURORA دارای گارانتی محصول ۱۵ سال و گارانتی عملکرد ۳۰ سال است..

 

گارانتی پنل خورشیدی AESOLAR

 

تست ماژول های خورشیدی و تاییدیه ها

موفقیت اصلی در صنعت برق خورشیدی در گرو تست و تاییدیه های پنل خورشیدی است. ماژول های خورشیدی باید قابل اطمینان و امن باشند. تمامی سلول های خورشیدی شرکت AE SOLAR دارای تاییدیه و استاندارد های جهانی هستند که از مهم ترین آن ها می توان به IEC61215 و IEC61730 و IEC62716 و IEC61701 و IEC60068 و IEC62804 اشاره نمود. همچنین محصولات برند AESOLAR دارای تاییدیه TUV و ISO است.

 

منبع: WHAT IS AURORA PV MODULE SERIES AND WHY IT IS UNIQUE

 

در این نوشته که منبع آن سایت رسمی برند AESOLAR است، به ویژگی های خانواده پنل خورشیدی AURORA  پرداخته شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات برق خورشیدی و ساختار نیروگاه خورشیدی می توانید به سایر مطالب مجله خبری و آموزشی سولارنیرو مراجعه نمایید.

 

 

 

لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید

پنل خورشیدی AE SOLAR
پست بعدی

آشنایی با برند AE SOLAR آلمان

شارژکنترلر سری دوریسر ای پی اور
پست قبلی

آشنایی با شارژکنترلر سری Duo Racer برند ای پی اور

To Top