تلفن تماس: ۰۹۱۰۱۶۸۱۱۳۸ - ۰۲۱۸۸۴۵۸۶۱۹

شنبه تا چهارشنبه از ۹ صبح تا ۱۷ و پنجشنبه تا ۱۲:۳۰

آلودگی هوا، چالش جدید تولید انرژی خورشیدی در چین

آلودگی هوا چالش جدید نیروگاه خورشیدی در چین

دولت چین در تلاش است تا با نصب نیروگاه خورشیدی تا سال 2030 بتواند 10 درصد از انرژی مورد استفاده کشور را از طریق انرژی خورشیدی تامین کند. این در حالی است که آلودگی هوا چین در مسیر تولید برق خورشیدی مانع بزرگی به شمار می رود.

طبق گزارش سازمان بین المللی دانش، آلودگی هوا در چین مانع رسیدن نور خورشید به پنل خورشیدی می شود و این امر تولید انرژی را به طرز چشمگیری کاهش داده است. دانشگاه پرینستون، بر روی تابش خورشید در این کشور مطالعه کرده و بر طبق این تحقیقات، اجزای نور تابشی خورشید مشخص گردیده که عموما از نیتروژن، سولفات و کربن سیاه است.

محققان در تحقیقات خود از سال 2003 تا 2014 در شمال و شرق چین که آلوده ترین بخش‎های این کشور است، متوجه شده اند که میزان تولید انرژی به دلیل وجود آلودگی در هر روز تا 1.5 کیلووات در ساعت، در هر متر مربع کاهش می‎یابد و در شرق تا 35 درصد تولید کاهش یافته است که این در حالی است که این بخش در سال‎های گذشته از 10 تولید کننده‎ی برتر انرژی خورشیدی بوده است.

همچنین تحقیقات نشان می‎دهد که در غرب چین که صنعتی و شهر نشینی گسترش ندارد و آلودگی به نسبت سایر مناطق کمتر است نیز میزان تولید انرژی خورشیدی تا 10 درصد کاهش یافته است و بدترین زمان در دوره ی زمستان است که علاوه بر آلودگی ابر‎ها نیز مانع نورخورشید می شوند، در این زمان تولید انرژی خورشیدی تا حدود 20 درصد کاهش می یابد.

این هدر رفت مسلما مانع رسیدن به تولید 105 گیگاوات در سال 2020 می شود و تنها هوایی تمیز تر می‎تواند به این میزان تولید کمک کند.

منبع : Air pollution hindering solar energy potential in china

در صورت وجود هرگونه سوال در مورد احداث نیروگاه خورشیدی و پنل خورشیدی می توانید با کارشناسان ما در سولارنیرو در تماس باشید.

لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید

پست بعدی

تجهیز 75 درصد منازل آمریکا با نیروگاه خورشیدی

کالیفرنیا پیشرو در نیروگاه خورشیدی خانگی
پست قبلی

نصب نیروگاه خورشیدی بر روی پشت بام‎های کالیفرنیا اجباری شد

To Top