تلفن تماس: ۰۹۱۰۱۶۸۱۱۳۸ - ۰۲۱۸۸۴۵۸۶۱۹

شنبه تا چهارشنبه از ۹ صبح تا ۱۷ و پنجشنبه تا ۱۲:۳۰

حمل و نقل خورشیدی

با بیش از 5 میلیون اتومبیل الکتریکی در جاده‌های سراسر دنیا در سال 2019، که در راس این کشورها نروژ با داشتن اتومبیل‌های تمام الکتریک بدون نیاز به سوخت فسیلی در صدر جهان پیشتازی می‌کند، برق رسانی حمل و نقل به سطحی از توسعه دست یافته که استفاده از راهکاری بدون ایجاد آلودگی هوا و تولید کربن را ساده، سریع و مقرون به صرفه و موثر برای ازبین بردن آلودگی شهرها برآورد می‌کند. این موضوع زمینه را برای اسفاده از پنل خورشیدی فراهم می‌کند.

پنل خورشیدی جایگزین سوخت فسیلی

با توجه به ظرفیت پنل خورشیدی در مقرون بصرفه بودن و انطباق آن با الگوی نیازی اتومبیل تکنولوژی خورشیدی بهترین سوخت برای تجهیزات الکتریکی می‌تواند باشد و می‌تواند در مقیاس متنوعی از مدل‌ها نصب شود. نیروگاه خورشیدی آفگرید همچنین می‌توانند برای سیستم‌های حمل و نقلی متفاوت مانند مترو، تراموا و قطار مورد استفاده قرار بگیرند. معمولا تجهیزات عمومی تعهد به استفاده از انرژی پاک دارند و در عین حال هزینه برق برای آنها مهم است، پس این بهترین موقعیت برای استفاده از انرژی خورشیدی است. راه آهن هند به عنوان مثال 1 گیگاوات انرژی خورشیدی و 200 مگاوات انرژی بادی تا سال 2020 تولید خواهد کرد.

پنل خورشیدی همچنین می‌تواند بصورت متصل به شبکه نصب شود تا بصورت عمومی در دسترس باشند. تاسیسات خورشیدی همچنین می‌توانند با استفاده از باتری توان خروجی خود را به حداکثر حالت ممکن برسانند. برق خورشیدی از انجایی که مطابق نیاز کاربر است به ویژه در تایم روز مناسب استفاده در مکان‌هایی مانند اداره، ساختمان‌های تجاری و ایستگاه‌های سواری است.

اتومبیل خورشیدی

ایده‌ی اتومبیل کاملا خورشیدی سالهاست که مورد توجه است، اما پنل خورشیدی کوچک که بر روی سقف اتومبیل قرار بگیرد توسط کمتر شرکتی تولید می‌شود. دو شرکت اروپایی Lightyear و Sono Motors اقدام به تولید پنل خورشیدی کوچک مخصوص اتومبیل کرده‌اند و به همین علت سال 2019 از اهمیت ویژه‌ای در صنعت خورشیدی برخوردار است.

در کنار اتومبیل، پنل خورشیدی همچنین برای ماشین‌های سنگین مانند اتوبوس و کامیون و نیز خدمات جانبی قطار و کشتی‌ها برای حمل و نقل پاک درنظر گرفته شده. این راهکار به دو دلیل راه حل مناسبی است اول آنکه باعث میشود تا وسیله هرچه بیشتر از باتری بی‌نیاز شود و دوم بدلیل کاهش استفاده از باتری عمر باتری افزایش می‌یابد.

زیرساخت‌های حمل و نقل اگر ارتقا یابند فرصت‌های بی‌شماری برای استفاده از پنل خورشیدی فراهم می‌شود، که موجب راحت شدن هرچه بیشتر حمل و نقل می‌شود.

آینده خورشیدی

انرژی خورشیدی دامنه گسترده‌ای از راهکار‌های مختلف برای تامین برق سیستم‌های حمل و نقلی ارائه می‌دهد. این راهکارها برای کاهش هزینه برق و ارائه راهی هوشمند برای تامین برق اتومبیل‌ها است. اما از همه مهم‌تر توزیع کم هزینه و مرکزی انرژی خورشیدی است که کلید اصلی حذف آلودگی از بخش حمل و نقل است.

در حال حاضر بسیار مهم است که صنعت خورشیدی آماده‌ی ارائه راهکار برای بخش حمل و نقل باشد. به همین دلیل است که Solar Power در اروپا در حال اماده کردن هرچه سریع تر انقلاب صنعتی خورشیدی است.

منبع: blog-solar-mobility

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره در زمینه احداث نیروگاه برق خورشیدی می توانید با کارشناسان ما در سولار نیرو در تماس باشید.

سولارنیرو تامین کننده تجهیزات نیروگاه خورشیدی در سطح کشور

لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید

به روزرسانی وبسایت سولارنیرو
پست بعدی

به روزرسانی سایت سولارنیرو

پست قبلی

باتری روی تحولی عظیم در ذخیره انرژی خورشیدی

To Top