تلفن تماس: ۰۹۱۰۱۶۸۱۱۳۸ - ۰۲۱۸۸۴۵۸۶۱۹

شنبه تا چهارشنبه از ۹ صبح تا ۱۷ و پنجشنبه تا ۱۲:۳۰

معرفی شارژکنترلرهای PWM برند ای پی اور

شارژکنترلر ای پی اور سری PWM

برند ای پی اور یکی از تولید کنندگان برتر تجهیزات برق خورشیدی در جهان است. محصولات این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار است و حتی مورد تایید استاندارد کشورهای اروپایی است. محصولات این برند در ایران نیز بیش از ۱۰ سال است که مورد استفاده قرار می گیرد و در بسیاری از سایت های نفت و گاز نیز نصب شده است. این برند تجهیزات متنوعی تولید می کند که از مهم ترین آن ها می توان به شارژکنترلرها، اینورتر تمام سینوسی، سانورتر (اینورتر/شارژر) و تجهیزات مانیتورینگ اشاره نمود.

یکی از محصولات کاربردی و پرفروش این برند، شارژکنترلرهای PWM است که در چند سری متنوع تولید می شود. در این نوشته قصد داریم به برسی شارژکنترلرهای PWM برند ای پی اور در سری های مختلف بپردازیم. برای آشنایی بیشتر با این محصولات در ادامه با سولارنیرو همراه باشید. همچنین جهت آشنایی با شارژکنترلر PWM و تفاوت های آن به نوشته تفاوت شارژکنترلر PWM و MPPT مراجعه نمایید.

شارژکنترلرهای برند ای پی اور شامل تنوع های زیر است:

  • سری LandStar E-EU بدون نمایشگر LCD
  • سری LandStar R بدون نمایشگر LCD با تایمر
  • سری LandStar B بدون نمایشگر LCD
  • سری ViewStar A-AU با نمایشگر LCD
  • سری ViewStar BN با نمایشگر LCD
  • سری EPIPDB-COM
  • سری GoMate
  • سری LS-LP و LS-EPD

 

 

شارژکنترلر PWM برند ای پی اور

شارژکنترلر PWM ای پی اور سری LandStar E-EU

این سری از شارژکنترلرهای PWM برند ای پی اور یکی از پر فروش ترین و قیمت مناسب ترین شارژکنترلرهای بازار ایران است. سری LandStar شامل شارژکنترلرهای PWM ساده و بدون LCD است. این شارژکنترلرها دارای دو چراغ جهت نمایش وضعیت شارژ پنل خورشیدی و ظرفیت باتری هستند که در دو نوع E و EU عرضه می شوند که نوع EU دارای یک پورت USB جهت شارژ موبایل است.

 

 

شارژکنترلر PWM برند ای پی اور سری تایمردار

شارژکنترلر PWM ای پی اور سری LandStar R

این سری از شارژکنترلرها همانند سری LandStar E هستند با این تفاوت که از یک تایمر داخلی بهره می برند که می تواند خروجی شارژکنترلر را متناسب با تابش خورشید و بر اساس زمان مشخص قطع یا وصل کند. این خانواده دارای دو تایمر 1 و 2 است که می توان به کمک آن زمان وصل خروجی را نسبت به غروب یا طلوع آفتاب تنظیم نمود.

 

شارژکنترلر PWM برند ای پی اور سری LandStar B

شارژکنترلر خانواده LandStar B

این خانواده نیز همانن سایر LandStar ها بدون نمایشگر است با این تفاوت که دارای یک خروجی RS485 با کانکتور RJ45 و پروتکل ارتباطی Modbus است که می توان توسط آن علاوه بر تنظیم تایمر داخلی، مقادیر ولتاژ شارژباتری در حالت های مختلف و همچنین نوع باتری و تعدای پارامتر کاربردی را تنظیم نمود.

 

شارژکنترلر PWM برند ای پی اور سری ViewStar

شارژکنترلر خانواده ViewStar A-AU

این خانواده شامل شارژکنترلرهای PWM با نمایشگر LCD است که مقادیر ولتاژ و جریان پنل خورشیدی، باتری و بار خروجی به همراه ظرفیت باتری بر روی صفحه نمایش داده می شود. گفتنی است پسوند A نشانگر مدل معمولی و پسوند AU نشانگر مدل دارای پورت USB جهت شارژ موبایل است. همچنین این خانواده از شارژکنترلر PWM دارای تایمر داخلی است.

 

 

شارژکنترلر PWM برند ای پی اور سری ViewStar

شارژکنترلر خانواده ViewStar BN

شارژکنترلرهای سری VS-BN همانن سری VS-A هستند با این تفاوت که دارای پورت RS485 با کانکتور RJ45 هستند که می توان تحت پروتکل Modbus علاوه بر تنظیمات دقیق تر شارژکنترلر، اطلاعات آن را نیز مانیتور نمود. این خانواده دارای نمایشگر LCD و همچنین کیفیت ساخت بالاتر نسبت به سایر شارژکنترلرهای PWM برند ای پی اور است.

 

 

شارژکنترلر PWM برند ای پی اور

خانواده EPIPDB-COM

در برخی مصارف مانند خودرو با برق خورشیدی، کمپر خورشیدی یا قایق از دو باتری یکی جهت مصارف الکتریکی و دیگری برای استارت موتور استفاده می شود. این خانواده از شارژکنترلرهای PWM توانایی شارژ و همچنین نمایش وضعیت هر دو باتری را دارد. به این صورت که اگر باتری 1 فول شارژ باشد باتری 2 را شارژ می کند و همینطور برعکس این حالت. این سری بدون نمایشگر LCD است و فقط با چراغ LED وضعیت شارژ باتری ها و ظرفیت را نمایش می دهد.

 

 

شارژکنترلر PWM برند ای پی اور سری GoMate

سری GoMate

در برخی مصارف نیاز است تا شارژکنترلر بر روی پنل چوبی یا فلزی نصب شود که به همین منظور سری GoMate طراحی شده است. ترمینال های این سری در پشت شارژر قرار گرفته و دارای ظاهر زیبا تر نسبت به سایر خانواده ها است. همچنین این سری دارای پورت RS485 با کانکتور RJ45 است که می توان جهت مانیتورینگ و تنظیم بهتر شارژر از آن استفاده نمود.

 

 

شارژکنترلر PWM برند ای پی اور

سری LS-LP و LS-EPD

در محیط های بیرونی و فضای باز مانند روشنایی محوطه و همچنین تجهیزات رادیویی نیاز به شارژکنترلی ضد آب و گرد و غبار با IP68 است که می توان به راحتی از این سری شارژکنترلر استفاده نمود. سری LS-EPD از نوع شارژر PWM ساده با قابلیت تنظیم دستی و سری LS-LPLI و LS-LPLW از نوع شارژر PWM با درایور LED هستند که مدل LW با ریموت کنترل وایرلس و سری LI با ریموت مادون قرمز تنظیم می شوند.

 

 

همانطور که مشاهده کردید برند ای پی اور دارای تنوع بی نظیری از محصولات برق خورشیدی است که با شناخت بهتر هر کدام می توان سیستم برق خورشیدی بهتر و کارا تر طراحی نمود. برای آشنایی بیشتر با این برند می توانید به صفحه محصولات ای پی اور مراجعه و همچنین برای مشاهده سایر تجهیزات به صفحه محصولات سولارنیرو مراجعه نمایید.

 

لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید

پارامترهای ولتاژ و جریان پنل خورشیدی
پست بعدی

آشنایی با ولتاژها و جریان های خروجی پنل خورشیدی

شارژکنترلر PWM و MPPT
پست قبلی

تفاوت شارژکنترلر PWM و MPPT

To Top