تلفن تماس: ۰۹۱۰۱۶۸۱۱۳۸ - ۰۲۱۸۸۴۵۸۶۱۹

شنبه تا چهارشنبه از ۹ صبح تا ۱۷ و پنجشنبه تا ۱۲:۳۰

آشنایی با شارژکنترلر سری Duo Racer برند ای پی اور

شارژکنترلر سری دوریسر ای پی اور

برند ای پی اور یکی از تولید کنندگان بزرگ تجهیزات برق خورشیدی است که از مهم ترین محصولات آن می توان به شارژکنترلر PWM، شارژکنترلر MPPT، اینورتر تمام سینوسی و سانورتر در تنوع های مختلف اشاره نمود. محصولات این برند در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی نیز با استقبال خوبی روبه رو است و در ایران نیز محصولات ای پی اور از حوالی سال 1390 تا به امروز در بسیاری از پروژه های خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار گرفته است.

ای پی اور تلاش می کند هر سال تجهیزات به روز تر و مدرن تری را روانه بازار نماید و یکی از جدید ترین محصول اضافه شده به لیست این برند، شارژکنترلر MPPT سری دوریسر Duo Racer است. این خانوانده از شارژکنترلر های MPPT دارای ویژگی های منحصری مربوط به وسایل نقلیه تجهیز شده با برق خورشیدی است. در بسیاری از این وسایل نقلیه مانند ماشین کمپر با برق خورشیدی و قایق ها، علاوه بر باتری استارت، از باتری دیگری به عنوان باتری خورشیدی استفاده می شود.

باتری خورشیدی وظیفه تامین برق تمامی تجهیزات الکتریکی داخل خودرو یا قایق را بر عهده دارد و باتری استارت صرفا برای استارت موتور و همچنین تامین برق برخی تجهیزات مانند روشنایی ها استفاده می شود. برای شارژ باتری خورشیدی از شارژکنترلر های معمولی MPPT استفاده می شود اما باتری استارت ممکن است در صورت خاموش بودن ماشین کمپر یا هر وسیله نقلیه دیگری، دچار افت ولتاژ شود و بخوابد. به همین منظور در سری جدید شارژکنترلرهای MPPT برند ای پی اور سری Duo Racer از یک شارژکنترلر 1 آمپر اضافی استفاده شده است تا در کنار شارژر اصلی، باتری استارت نیز شارژ شود.

این کار باعث می شود تا کاربر بتواند همزمان از باتری سولار و استارت استفاده کند بدون اینکه باتری استارت ماشین زیر بار دچار افت ولتاژ شود. این قابلیت شارژکنترلر Duo Racer را به ابزاری ویژه جهت استفاده در ماشین های کمپر تبدیل نموده است. علاوه بر این، امکانات کاربردی دیگری مانند کنترل یخچال خودرویی نیز به Duo Racer ها اضافه شده که بسیار ارزشمند است.

شارژکنترلر MPPT سری دوریسر برند ای پی اور

از مهم ترین ویژگی های شارژکنترلر دوریسر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • استفاده از مبدل MPPT با راندمان بسیار بالا و بهینه
  • دارای شارژر 1 آمپر کمکی جهت شارژ باتری استارت خودرو
  • دارای پورت و خروجی استاندارد برای مانیتورینگ اطلاعات کاری دستگاه
  • قابلیت تنظیم و محدود سازی توان و جریان شارژ برای باتری اصلی
  • دارای دو مدل نمایشگر دار DDS و بدون نمایشگر DDB
  • امکان دریافت سیگنال AES برای یخچال خودرو
  • پیشتیبانی از باتری اسیدی، ژل و لیتیوم

 

جهت آشنایی بیشتر با محصولات برند ای پی اور می توانید به صفحه اختصاصی این برند مراجعه نمایید. همچنین جهت مطالعه مطالب آموزشی و معرفی محصولات می توانید به مجله آموزشی سولارنیرو مراجعه نمایید.

لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید

آشنایی با پنل خورشیدی AESOLAR سری AURORA
پست بعدی

آشنایی با پنل خورشیدی سری AURORA از برند AE SOLAR

انواع شارژکنترلر MPPT برند ای پی اور
پست قبلی

معرفی شارژکنترلرهای MPPT برند ای پی اور

To Top