تلفن تماس: ۰۹۱۰۱۶۸۱۱۳۸ - ۰۲۱۸۸۴۵۸۶۱۹

شنبه تا چهارشنبه از ۹ صبح تا ۱۷ و پنجشنبه تا ۱۲:۳۰

تازه‌های عرصه خورشیدی

یکی از نقدهایی که همواره بر پنل خورشیدی وارد بوده، قرارگرفتن آن روی پشت بام است. بسیاری از خانه‌داران هنگام خرید پنل خورشیدی به دنبال محصولی هستند که هم برق تولید کند و هم استایل و زیبایی به خانه‌ی آنها ببخشد. در واکنش به این خواسته کارخانه‌های پنل خورشیدی، در حال توسعه‌ی راه حلی هستند که ظاهری که مردم خواستار آن هستند را تولید کنند.

پنل خورشیدی بدون قاب یا فریملس

مهمترین عامل مورد انتقاد قاب دور پنل خورشیدی است که بیشتر کاربران آن را زشت ترین بخش پنل خورشیدی انتخاب کرده‌اند. برای حل این مشکل تولید کنندگان زیادی همانند سولارورد، کانادین سولار و ترینا سولار پنل خورشیدی بدون قاب تولید کرده‌اند. بزرگ‌ترین مانع پیش روی تولید این پنل‌های زیبا، نبود تجهیزات نصب مناسب این گونه پنل‌ها می‌باشد. به همین دلیلی کارخانه‌ها تجهیزات جانبی مخصوص پنل خورشیدی بدون قاب خود را بصورت جدا تولید می‌کنند.

پنل خورشیدی شفاف

بسیاری از پنل‌های بدون قاب محدود به استفاده از یک نوع ماده، به طور معمول شیشه‌ای هستند. پنل خورشیدی شیشه‌ای هم از همان تکنولوژی سیلیکون پنل‌های عادی ساخته می‌شود، اما به جای آنکه بر روی صفحه‌ی مات نصب شود سلول خورشیدی بین دو صفحه شیشه قرار می‌گیرد. در بیشتر مواقع، پنل خورشیدی شفاف دو طرفه هم هست.

پنل خورشیدی شیشه‌ای از بسیاری جهات نوآوری محسوب می‌شود، علاوه بر زیبایی ظاهری بالای این نوع پنل خورشیدی، دوام و عمر این پنل خورشیدی بالاتر نیز هست. این پنل‌ها به دلیل مقاومت بالایی که در برابر خطر آتش سوزی دارند و سرعت فرسایش پایین‌ خود شناخته شده هستند.

پریزم سولار، تاپ ری سولار و سانشاین چند شرکت پیشرو در تولید صنعتی اینگونه پنل‌های خورشیدی می‌باشند. البته پنل‌های شیشه‌ای عموما داخل پنجره‌ی برج‌ها و آسمان خراش‌ها استفاده می‌شوند. که البته با قرار دادن این پنل خورشیدی، پنجره خورشیدی ساخته نمی‌شود چون پنل خورشیدی از اجزای سازنده‌ی پنجره نیست بلکه به عنوان تجهیزات جداگانه به آن متصل شده است.

پنجره خورشیدی، مفهوم کاملا متفاوتی است که چشم انداز آن در سال آینده است. این پنجره خورشیدی گاها پنل خورشیدی شفاف نیز نامیده می‌شود. تا به امروز استفاده از این پنل خورشیدی به جای پنل خورشیدی شیشه‌ای تنها در مقیاس محدود بوده و منحصرا در اروپا انجام شده است.

سفال شیروانی خورشیدی تسلا

سفال شیروانی تسلا منحصر به فرد است، طراحی متمایزی دارند و در دسته نوآوری مخصوص به خود جای میگیرند. این طراحی جدید که در پایان اکتبر سال آینده ارائه می‌شود، نوید بخش محصولی کاملا متفاوت و منحصر بفرد است: این طراحی بطور چشمگیری غیر قابل تشخیص است. این تکنولوژی جدید الن ماسک به خانه داران این اجازه را می‌دهد تا از پنل خورشیدی بر روی پشت بام خود استفاده کنند بدون اینکه کوچکترین تغییری در ظاهر خانه بوجود بیاید.

همانطور که در رویداد راه‌اندازی تسلا نشان داده شد، این سفال‌ شیروانی خورشیدی بطرز چشم گیری از پنل خورشیدی عادی مورد استفاده، دوام بالاتری دارند.

طراحی پوشش خورشیدی

سیستین سولار، یک شرکت طراحی قاب در بوستون، در زمینه‌ی پنل خورشیدی با ظاهر سفارشی گام‌های بزرگی برداشته است. استارت آپ MIT پوشش خورشیدی تولید کرده که به پنل خورشیدی این اجازه را می‌دهد ظاهری متمایز به خود بگیرد با هدف اینکه توجه را جلب کند و یا جلوه‌ی پنل خورشیدی بر روی پوشت بام را به حداقل برساند.

برای مثال، استارت آپ پوشش خورشیدی به پنل خورشیدی این امکان را می‌دهد تا همرنگ شیروانی شود بدون آنکه تغییری در بازده کاری پنل خورشیدی بوجود بیاورد. محصول پوششی سیستین انتظار می‌رود تا در بازار آمریکا سر و صدای زیادی ایجاد کند.

منبع: new-solar-panels-whats-coming-market-2018

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره در زمینه احداث نیروگاه برق خورشیدی می توانید با کارشناسان ما در سولار نیرو در تماس باشید .

سولارنیرو تامین کننده تجهیزات نیروگاه خورشیدی در سطح کشور

لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید

پست بعدی

باتری روی تحولی عظیم در ذخیره انرژی خورشیدی

پست قبلی

5 نوآوری خورشیدی که آینده را تغییر می‌دهد

To Top